ORHANGAZİ SANAYİCİLERİ ve İŞADAMLARI DERNEĞİ

ORSİAD’ın Bağışladığı 12 adet monitör Yönetim Kurulumuz Tarafından Orhangazi Endüstri Meslek Lisesi’ne Teslim Edildi

24 ŞUBAT 2014

ORSİAD Yönetim Kurulu, sosyal sorumluluk kapsamında, mesleki eğitimin desteklenmesi yönünde Orhangazi Endüstri Meslek Lisesi’ni ziyaret etti.

 

Orhangazi Meslek Lisesi Metal İşleri Bölümü öğretmenlerinin, bölümlerinin ihtiyaçları yönünde ORSİAD’dan talepleri olan ve iki ayrı laboratuarda kullanılmak üzere ORSİAD Yönetim Kurulu’nun Kararı ile bağışlanan 12 adet monitörlerin ve ayrıca alınan şarjlı matkabın teslim edilmesi için düzenlenen ziyaret toplantısında, teslim edilen monitörlerin montajının yapılarak, öğrencilerin kullanımına hazır halde olduğu yerinde görüldü.

Ziyaret toplantısının bir bölümünde okul yönetimi tarafından mesleki eğitimin sıkıntıları konusunda bilgilendirme yapıldı, sanayi okul işbirliğine yönelik sorunlar ve çözümler konusunda karşılıklı görüşler, öneriler sunuldu.

 

Bir önceki dönem ORSİAD’ın parasal desteği ile yaşama geçirilen CNC projesinin uygulamasının sonunda öğretmen ve öğrencilerin katkılarıyla ortaya çıkan CNC tezgahını da yerinde gören ORSİAD yönetim kurulu Üyelerine, bölüm öğretmenleri tarafından proje konusunda bilgiler sunuldu. Bu bölgede ilk ve tek üretilen CNC tezgah olmasının yanı sıra toplamda 30.000,00 TL değerindeki cihazın, önceki yıllardaki ORSİAD’ın destek ve katkılarıyla 15.000,00 TL’ye üretildiği meslek lisesinin ilgili bölüm öğretmenleri tarafından açıklandı.