ORHANGAZİ SANAYİCİLERİ ve İŞADAMLARI DERNEĞİ

Kaymakam Dr.Yalçın Yılmaz ORMO'yu Ziyaret Etti

10 EYLÜL 2015

ORSİAD'ın, üyesi sanayi kuruluşlarını tanıtma uygulaması kapsamında Kaymakam Dr.Yalçın Yılmaz, Çarşamba günü ORMO Yün İplik San.ve Tic. A.Ş.'yi ziyaret etti.

Fabrikanın genel müdürü Bülent Çakıroğlu'nun karşıladığı Dr.Yalçın Yılmaz ve beraberinde ORSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Erol Hatırlı, ORSİAD yöneticisi Yüksel Canıtez yün iplik üretimini yerinde gördüler.

Genel Müdür Bülent Çakıroğlu, ORMO'nun kuruluşundan bugüne kadar ki gelişimini anlatarak, ORMO fabrikasının ilçemiz ve ülkemiz açısından önemini seçtiği doğru örnekler ile yeni kaymakama iletti.

ORMO'nun, aynı çatı altında üretim yapan dünyanın en büyük yün iplik fabrikasının olması; kadın çalışanların çocukları için kreşinin olması; ilçe merkezinde ve köylerinde eğitim kurumlarına yaptığı desteğinin fazla olması, neredeyse her köyde ORMO fabrikasının destek ve katkılarının olması; sektöre özgü de olsa bayan çalışanlarının sayısının fazla olması; Türkiye'de yün iplik sektörünün liderinin olması; ihracatının fazla olması konuları yeni Kaymakamamızın ve ziyarette bulunanların ilgisini çekti.