ORHANGAZİ SANAYİCİLERİ ve İŞADAMLARI DERNEĞİ

Kaymakam Dr.Yalçın Yılmaz, Orhangazi’nin önemli sanayi kuruluşlarından olan Kırpart’ı ziyaret etti

10 EYLÜL 2015

ORSİAD'ın, üyesi sanayi kuruluşlarını tanıtma uygulaması kapsamında Kaymakam Dr.Yalçın Yılmaz, ziyaretlerine devam etti.

Ziyaretin durağı ise dünyanın en önemli otomotiv markalarının önemli tedarikçisi olan Kırpart A.Ş. idi.

Kırpart’ın Ticaret Müdürü ve aynı zamanda ORSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Engin Cindoruk ile genel müdür yardımcısı Sadi Gökeer’in karşıladığı Dr.Yalçın Yılmaz ve beraberindeki ORSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Erol Hatırlı, ORSİAD yöneticisi Yüksel Canıtez’in olduğu gruba, Kırpart ile ilgili kısa bir sunum gerçekleştirildi.

Daha sonra fabrika gezisinin gerçekleştiği ziyaret sırasında fabrika ile ilgili verilen bazı bilgiler ziyaretçileri gururlandırdı.

1998 yılına kadar Elginkan grubuna ait alimünyum döküm üretimi yapan tesis, aynı yıl satışı sonrası Kıraca Holding bünyesine geçmişti.

Ülkemizden Çin’e motor parçası satabilen tek işletme özelliğini taşıyan tesislerde termostat, su ve yağ pompaları, alüminyum döküm parçaları üretimi ve işleme yapılmaktadır.

Termostat üretiminde dünyada dördüncü sırada olan Kırpart A.Ş., dünya üretiminin yaklaşık % 11’ni karşılamaktadır. Türkiye üretiminin ise lideridir.

Tamamen Türk mühendislerinin çalışmasıyla ürün geliştirme, test ve volidasyon proseslerinde ülkemiz adına çok önemli işlere imza atılmaktadır. Her türlü otomobil markalarına ürünler geliştirilmekte ve üretilmektedir. Ayrıca işleme ve montaj prosesleri ile ülkemiz için önemli katma değer yaratılmaktadır.