ORHANGAZİ SANAYİCİLERİ ve İŞADAMLARI DERNEĞİ

MAKSİFED ÜYELERİ SİNERJİ TOPLANTISI YAPILDI

26 KASIM 2015

MARSİFED Sinerji Toplantılarının ilki BUSİAD ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Toplantının açılışında konuşan BUSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Günal Baylan, kendilerinin de üyesi oldukları MARSİFED’i ve MARSİFED’e bağlı dernek temsilcilerini ağırlamaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi. BUSİAD’ın kurulduğu 1978’den bu yana Bursa iş dünyasının sesi olmaya devam ettiğini belirten Baylan, toplumun refahını arttırmak adına hayata geçirdikleri projelerin tam anlamıyla amacına ulaşması için işbirliğinin şart olduğunu ifade etti. Baylan, bu noktada MARSİFED çatısı altında her türlü işbirliğine hazır olduklarını dile getirerek, sürdürdükleri sinerjinin katlanarak artması temennisinde bulundu.

Baylan’ın ardından söz alan MARSİFED Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Karademirler de MARSİFED Sinerji Toplantısı’na ev sahipliği yapan BUSİAD’a teşekkür etti. Federasyonun kendisine bağlı dernekler olan TÜSİAD, BUSİAD, ESİAD, NİLSİAD, GESİAD, ORSİAD, HOSABSİAD ve BİSİAD ile büyük bir aile olduğunu söyleyen Karademirler, derneklerin bir araya gelerek ortak hareket etmesinin kendilerine çok şey kazandıracağını kaydetti. Karademirler, çeşitli derneklere bağlı olarak çalışmalarını sürdüren iş insanlarının belirli süzgeçlerden geçtiklerinin ve değerli tecrübeler biriktirdiklerinin altını çizerek, söz konusu bu tecrübelerin paylaşımı noktasında iş birliğinin son derece faydalı olacağını belirtti. Karademirler’in ardından söz alan federasyona bağlı dernek yöneticileri ve üyeler kendilerini ve firmalarını tanıtarak bilgi alışverişinde bulundu.

Toplantı sırasında ORSİAD Üyesi olarak söz alan ORSİAD Yönetim Kurulu Üyeleri Cenan Celebci, Cargill Tarım ve Gıda San.Tic.A.Ş; Engin Cindoruk ise Kırpart San.Tic.A.Ş. işletmelerinin önemi hakkında bazı bilgileri diğer Üyeler ile paylaştılar.